Pühapäev, 19. oktoober 2014

ELU III KORRUSEL, 3

EHITUSTÖÖD
Nagu ma aru sain (või siis ei saanud) üritati 2011 aasta suveks pool osakonnast nö tühjaks jätta, et saaks remonti teha. Kõlab loogiliselt, sest suvel arstid niikuinii puhkavad ja niikaua teritatakse ju skalpelle kuskil tähtsas töökojas jne ... igatahes see ehitustöö toimus ja toimus ta minu arust (ma ikka ehitusest ja ohutusest midagi tean) alla igasugust arvestust igas mõttes.

Täitsa tavaline oli see, et hommikul alustati intensiivi seina taga asuvas palatis san-sõlme väljalõhkumist suruõhuvasaraga. Aga proovige voodis külmetada (mul oli siis jälle palavik nagu tavaliselt +40°C jne ... õues on +30°C (väga soe suvi oli) ja ma külmetan, ehitustööde tõttu liiv krigiseb hammaste vahel, magamisest ei saa juttugi olla, sest see müra. Ja see ei kestnud ühe päeva.

Kui jälle rohkem meie maailmas sain olla siis saatsin riigi vastavale ametkonnale kirja, et kas ikka nii saab? Ma sain väga "andeka" vastuse. Kui üles leian siis ehk tsiteerin mõnda pärli.

NARKOOSI MÕJU
Ühele kaashaigele ei mõjunud narkoos kohe üldse ... ee ... ilma tüsistusteta. Hilisemalt seletati mulle, et ka mulle võib narkoos nõnna mõjuda. Päris karm.

Isegi "umbestäpselt" ma seletada ei tohi, aga ühe öö lõppedes oli hommikuks üks öökapp intensiivis vähem ja ühe akna klaas ka puruks. Mingi teibiga tõmmati kardin aknaraami külge kinni, mulle toodi teine tekk ja nii see viimane osa ööst mööda läkski. Kuna mul oli jälle meeletu palavik ja õues oli +25°C (sellel aastal oli jube soe suvi) siis mina külmetasin ka tolle viimase temperatuuriga, sestap teine tekk. No lõpeks külm ei olnud ja öistest sündmustest väsinuna magasin üsna hästi.

KAASPATSIENDID
Siinkohal muidugi jälle too delikaatse isikuinfo teema, aga no mõned "huvitavamad" seigad ikka.

Ühel kolleegil oli probleeme kõhutuulega, pigem peaks kasutama mitmust. Kohati isegi õed ei tahtnud väga palatisse tulla, seega tulin ise palatist välja ja sai siis need nabasüstid tehtud (vere vedeldamiseks).

Üks tegelane norskas nõnna, et tekkis kahtlus, kas tal suu ja perseaugu vahel üldse mingi takistus on, peale sellili olles kottide ette vajumise ... teate ise ka, mis augule.

Mina olin kõige noorem, vanemad mehed ... neil oli igav. Eks siis leiutati igasugu vahendeid igavuse peletamiseks. Üks kandis soni, ka magades, lisaks kuulas ta raadiot ka öösel, selle viimasega harjus isegi ära ja aitas isegi uinuda (lisaks tabletile). Ühe teisega mängisime kaarte. Loomulikult taheti ära keelata, et hasart jne ... mina siis, et me mängime bridži (tavalist turakat tegelikult) ja et see on "MM mastaabis" mäng, mitte mingisugune hasart. Sobis. Ma kipun arvama,et nad kuulsid sõna bridž esimest korda elus.

Õde tuli õhtuti unerohtu ja valuvaigisteid pakkuma ... no raske on tõsiseks jääda ja magama jääda, kui üks vana mõtleb pikalt, et mis tablette ta võtaks: vastus kõlas, et nende asemel võtaks seekord "hispaania kärbest".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar