Esmaspäev, 29. veebruar 2016

2016 Uus operatsioon II

Kui on võimalik olukorda segaseks ajada siis seda ka tehakse.

Seekordne EHHO vastus (vt teemat 2016 Uus operatsioon I) tuli emailile (ise ma sellise variandi ka välja pakkusin), millegipärast digiloost epikriisi ei näe (no lõppeks siiski näeb). Egas polegi midagi imelikku sellisel patsiendi teavitamisel, aga imelik on see, et viimasel kohtumisel oli uus operatsioon raudpolt kindel asi, nüüd soovitatakse veel pool aastat oodata. Kenasti täpne kuupäev ka juurde lisatud. Neil on ikka väga vinged ajaplaneerimise süsteemid, et nii kauge aja takka suudavad uuringu aja pakkuda.

Jäin mõtlema, et miks siis nüüd selline meelemuutus. Meditsiinilisest poolest vaadates, mida kauem inimene oma klappidega elab seda kvaliteetsem tal elu ja toimetulek peaks olema. Samas ei saa ka väga pikalt venitada, sest kriitiline mõõt pidi olema 5cm (aordi läbimõõt?), aga tean inimest, kellel see mõõt oli 5,7cm ja alles siis lõigati. Mind muidugi ootab ees täis-Bentall lõikus + mitraalklapi loodetavasti mitte asendamine, vaid olemasoleva lapi remontimine/asendamine.

Teisalt meenub viimasest uuringust seik, kus arst selgitas, et tema enam selles konkreetses haigla osakonnas ei tööta elik tema enam mind raviv eriarst ei ole. Et ehk seal kõrgemal korrusel määratakse siis uus arst. Aga et korralisteks uuringuteks satun aga siiski tema juurde. Viimast lauset oli meeldiv kuulda, sest antud konkreetsele arstile on minu süda väga tuttav teema ja uus arst ei pruugi kõiki seoseid ajaloost hoomata selleks, et tulemus oleks parim. Tundub, et tahtis minust lihtsalt lahti saada.

Nüüd olen ma siis olukorras, kus mul pole enam ravivat erialaarsti ja ma ei tea, kas pean nüüd reedeti ootama toda kuulsat kõnet või on erialakirurg siiski muul arvamusel. Või samal arvamusel. Või veel midagi muud ...

Ja selline teadmatus ei tule kuidagi kasuks. Saatsin spetsialistile ka emaili, aga nagu arvata võite siis ei mingit vastust. Loodetavasti pole midagi halba juhtunud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar