laupäev, 11. märts 2023

 2023 märts
Ei tule mingit kevadet, lund sajab, külm, teed on libedad.

Määratud päeval siis idapoolsesse suurde haiglasse: teie kontakti isikud olemaiie koos mobilnõi number. Ma vastasin siis nagu seaduses ette nähtud: kohalik omavalitsus. Tädi kenasti selgitas, et ta ei saanud ees- ja perekonnanimest hästi aru ja ulatas paberi ja pliiatsi, et kirjutage, ta siis trükib sisse arvutisse. Ma jäin hetkeks mõtlema, et äkki kirjutaks Kohalik Omaviletsus, äkki saab aru. Ei hakanud tema niigi segaduses aju veel rohkem üle koormama ja selgitasin, et pole mingit kontaktisikut. Minu enda mobilnõid ta enam ei tihanud küsida, see oli juba süsteemis 00000000. Tõmbas paberil sellele veel juti peale. Paberid kausta ja riietehoidu.

Lift oli pisike ja eks seepärast vast tuligi kaua oodata. Mõnda vast poetati sinna küll võitatud kingalusikaga. Osakonnas nagu tavaliselt, õdede "baarilett", juhuslikult minu arst kah kohal, tered ja nii edasi, arstilt kontrollküsimus, et kas vot see verevedeldaja on ikka võetud. Ma vastasin resoluutselt: EI! Tekkis piinlik hetk. Pinge sai maandatud, kui selgitasin, et ma pean ju 2022 lõpust alates teist verevedeldajat võtma ja see on võetud.

Väga hea! Palatites ruumi polnud, seega intensiivi jälgimissaali pikali. Kohe igasugu juhtmed ja kanüülid külge, 2x minutis üks tilk samamoodi. Ma siis uurisin, et miks te seda teete, kohe 30 min pärast olen alumisel korrusel mõõka neelamas klapi ultraheli tarvis. Nemad vastu, kord on selline.

Edasi järgnes tavapärane, sellest pole mõtet siin pikalt jahuda. Lõbusaks tegev tuimestus/narkoos sees ja üles tagasi, väideti, et kohe läheb paugutamiseks (elektriga rütm paika). Ei läinud midagi. Alles kaks tundi hiljem. Ma oleks saanud vahepeal Teamsi kaudu koosolekul osaleda, ei saanud ja passisin niisama.

Ja siis järsku, porgandi korjamise metallkorvis toodi utka. Keegi ei rääkinud midagi, mida ma sellega tegema pean. Mingeid kardinaid ette ei tõmmatud. Oleks mul kunstniku hinge siis oleks võinud ju keset intensiivi jälgimissaali teha võistukusemise häpeningi, aga teise seina ääres olevad vanamutid oleks vast selle peale kreepsu saanud.

Edasi läks nagu tavaliselt: anestesioloogi küsimused (milleks ma siis selle küsimustiku täitsin?) ja propofooli laks ning oligi signaal kadunud. Minu jaoks mingi a la 5 sek ja uuesti teie ilmas tagasi. Tegelikult oli kulunud vist veerand tundi.

Mingit häirenuppu kuskil polnud, voodi liigutamise pult oli ka ära peidetud. Ma siis ajasin end kõikide nende voolikute ja juhtmetega istuli ja võtsin aknalaualt oma mobla, et mis kell on (peale taolist protseduuri tuleb 2h oodata). Oi jeerum, kohe hakkas kohale voolama igasugu rahvast. Ma tean, et nad kahtlustasid narkoosi järgset meeltesegadust. Isegi mu enda arst tuli kohale: kell on kaks! minge voodisse tagasi! Ei noh, kuhu ma siis veel läheks? Põiele? Mingi tilguti oli pandud ja ma pidevalt keerasin toda kinni, õde oli hädas, käi ja kontrolli kas ikka tilgub kaks tilka minutis. Ma lihtsalt ei soovinud, et põis voodis lõhkeb. Või siis teha kunstnikuhingeline häpening?

Lõppeks süda rütmis, 2h möödas, minge koju! Jope ja saapad pandi õkva voodisse (lina oli juba niikuinii verine). Aga kus püksid ja särk ja kampsun on? Need olid ära peidetud. Ja ega keegi ei öelnud ju ka. Ma siis lolli peaga ootasin ja ootasin kuni käratasin. OIH, öökapi sahtlis on! Hämmastav.

Sisuliselt ollakse klapid silme ees ja patsiendi vaatenurgast ei osata midagi teha. Ja ega ei kuulata ka.

Tuli oma eriala proff, minu kardioloog. Paberid pihus, parandas milligramme, nimetusi, edasised plaanid. Sain selle paberi endale kui mitteametlik dokument, ma olin igati nõus (kui kuskilt leitakse siis vähemalt uusimad andmed taskus). Kuni järgmise korrani.


Kuhu kirjutada toidu jagajale info, mis intensiivi voodinumbrile milline kandik toiduga viia? Eks ikka markeriga salfakale.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar