Laupäev, 18. veebruar 2017

LASTEHAIGLA veidrused
Saabus siis see päev, kus lapsel oli varasema probleemi tõttu vastuvõtuaeg saabunud. Ei pidanudki muideks kaua ootama, oli vist mingi paar nädalat.
AGA paar tundi enne vastuvõttu helistas laps koolist, et juhtus õnnetus ja ta keksib ühel jalal, so hüppeliiges. Ei no hakkab pihta oli esimene mõte, mingi paar aastat tagasi tal oli üks jalgadest kipsis. Nüüd siis jälle?
Õnneks oli kooliõde (jah, lapse koolis on selline ametikoht veel olemas) mingit a la külmasalvi peale määrinud ja sidemega korralikult kinni tõmmanud liigese. Vastuvõtule jõudsime pisut varem, arst võttis kohe ka vastu! Vana probleemi diagnoos oli pisut üllatav, aga arvestades anomaaliaid minu endaga siis ma enam ei imesta üldse, kui ka minu lastel leitakse mingi ... puuduv klapihõlm vmt. Värskelt juhtunud õnnetuse osas saatis arst otsekohe pilti tegema, mille sai ka väga kiirelt tehtud, ja uuesti tagasi vastuvõtule. Õnneks arst väga suuri probleeme ei näinud, aga ... ikkagi mõned nädalad ortoos ja rahu.

Läksin siis (paar aastat tagasi hea ortoosi saanud) poodi, laps kekslemas kaasas, ja selgus, et kuna retsepti ole siis maksan 7.- asemel 64.-!!!

Mõnikord on juhtunud, et kui perearstile helistada siis saab ka lühikese ajaga vajaliku retsepti. Enda perearstil ei olnud vastuvõtupäeva ja vastas teine perearstikeskuses töötav arst: tulge vastuvõtule.

No kurja küll, miks ma pean perearsti vastuvõtule minema, kui eriarst on oma otsuse teinud? Omaenda tervise osas on mitu eriarsti läbi aastate retsepte kirjutanud ja ka kohe samal korralisel vastuvõtu päeval. Ja nüüd "ühejalgse" lapsega sunnitakse liikumispuudega invaliid komberdama eriarstilt poodi, sealt perearstile, siis tagasi poodi (invaliidi tööajal)? "Õnnetuseks" on too pood ja perearstikesus teine teisel pool Tallinna linna.

Arusaamatu on, miks Lastehaigla eriarst kohe retsepti välja ei kirjutanud?

LISATUD 1: Lastehaigla on probleemi lahendamise asemel veiderdama asunud. Arstil piisab ainult meditsiiniseadme kaart avada retseptikeskuses ja asi ants. Ei, vaja jurada.
LISATUD 2: perearst saatekirja vastuse osas ei ole reageerinud. Huvitav, miks neid saatekirju üldse vaja siis läheb?
LISATUD 3: konkreetne arst keelduski lõplikult ortoosi tarbeks meditsiiniseadme kaardi koostamisest retseptikeskuses (kuigi tema enda epikriisis oli selline soovitus kenasti kirjas)! Aga lihtsa emaili peale koostas selle kaardi hoopiski kõrgema taseme arst. Seega probleem lahendatud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar